W innowacyjnym zakładzie nie może zabraknąć zautomatyzowanych hal produkcyjnych oraz sieci komputerowych. Są one wykorzystywane, aby każda faza procesu produkcji danego produktu przebiegała bez zastrzeżeń. Wykorzystywane do tego złożone systemy, do których można zaliczyć maszyny ze sterującymi nimi centralami oraz programami komputerowymi, to wynik pracy inżynierów zajmujących się projektowaniem automatyki.
Podczas tworzenia projektów dla klientów z Warszawy i innych miast jako firma Elektris bierzemy pod uwagę innowacyjne możliwości programów komputerowych, jak i platform, których przykładem jest EPLAN. Program ten pozwala usystematyzować całość prac nad danym procesem technologicznym.
Korzyści płynące automatyki
Wiele przedsiębiorstw podejmuje decyzję o wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań. Dzieje się tak, ponieważ firmy zauważają, jak wiele zalet wynika z zastosowania usprawnień systemowych. Do korzyści można wymienić m.in.:
- poprawę jakości i łatwiejszą kontrolę – zastąpienie pracy człowieka czynnościami realizowanymi przez maszyny daje możliwość powtórzenia dokładnie takiej samej czynności za każdym razem, co pozwala zmniejszyć ryzyko pojawienia się błędów; automatyka umożliwia wdrożenie w fazę produkcji etapu pomiarowego, który pozwala kontrolować jakość produktu;
- większe bezpieczeństwo – firmy wykorzystujące to rozwiązanie nie narażają pracowników na zagrożenia związane z pracą na halach produkcyjnych, a także maszyny są przystosowane do pracy w warunkach niesprzyjających człowiekowi;
- zwiększona produktywność – zastosowanie rozwiązań systemowych pozwala na masową produkcję, czyli dostarczanie na rynek w krótkim czasie większą ilość produktów;
- niższe koszty – stosowanie systemów odpowiadających za usprawnienia w przedsiębiorstwach to oszczędność, która wynika z redukcji etatów (mniejsze koszty zatrudnienia) oraz możliwość pracy w systemie 24/7.
Dzięki wielu zaletom automatyka budynkowa i jej funkcjonowanie zaczyna docierać już nie tylko do większych firm w Warszawie, ale również do przedsiębiorstw, których zmodernizowanie urządzeń przez dłuższy czas było niemożliwe. Jako firma Elektris posiadamy dział inżynierii elektrycznej koncentrujący się na automatyzacji procesów produkcyjnych.
Zastosowanie automatyki budynkowej i przemysłowej
Za automatykę budynkową można uznać każdy element budynku, który sprawia, że użytkownik może zdać się na elektronikę. Do tego typu funkcjonalności można zaliczyć windy, które pracują pod kontrolą bardziej zaawansowanych algorytmów, które określają kolejność zatrzymywania się na danych piętrach lub zarządzających w tym samym czasie ruchem kilku wind.
Natomiast wdrażając w istniejącym już obiekcie omawiane systemy, inwestorzy decydując się na inwestycję koncentrują się na trzech głównych celach:
- zwiększenie komfortu użytkowania budynku – elementy podnoszące wartość budynku, jak np. zaawansowane sterowanie światłem;
- zwiększenie oszczędności zużycia energii – zastosowanie inteligentnych systemów wentylacyjnych lub grzewczych;
- zwiększenie bezpieczeństwa budynku – monitoring budynku.
W Elektris wyspecjalizowani projektanci zajmują się tworzeniem schematów rozwiązań dla mniejszych, jak i większych inwestycji stosując innowacyjne rozwiązania.
Projektowanie wspomagane komputerowo
Realizując zadania zlecone przez klientów pracownicy biura Elektris szczególną uwagę skupiają na prace inżynieryjne. Jednak każde działanie jest wspomagane komputerowo, co pozwala na profesjonalne:
- planowanie – na etapie szkicu graficznego powstają szczegółowe plany, które są zrozumiałe dla wykonawców w kolejnych etapach pracy;
- tworzenie dokumentacji – zakres dokumentacji ma znaczny wpływ na każdy etap działań w zakresie inżynierii;
- zarządzanie projektami – możliwość dostosowania rozwiązań do kolejnych realizacji, co pozwala zmniejszyć koszty finansowe i skrócić czas na tworzenie kolejnych realizacji.
Wykorzystanie platformy EPLAN w podczas tworzenia planu pozwala na zapisywanie wszystkich działań procesów przemysłowych i technologicznych, np. zmian i ustaleń związanych z instalacją maszyn.
Profesjonalizm i funkcjonalność
Automatyczne przetwarzanie danych i funkcjonalne zarządzanie każdym procesem to usprawnienie, które skraca ręczne wpisywanie danych oraz ich modyfikację i przetwarzanie.
Nasi klienci powierzając nam zaprojektowanie automatyki przemysłowej, bądź budynkowej mogą być pewni zastosowania przez nas najlepszych rozwiązań, które są dopasowane do ich potrzeb.
W przypadku rozbudowanych systemów dla przemysłu, jak i systemów realizowanych dla mniejszych przedsiębiorstw zapewniony jest wysoki standard usługi, a także wykorzystanie nowoczesnych urządzeń.